Praca wynika z refleksji nad kwestią gościnności w kontekście współczesnych wydarzeń. Jest reakcją na sytuację, w której moje prawdy życiowe, zasady postępowania i uniwersalne wartości zderzają się z obecną rzeczywistością. W pewnym stopniu wszyscy jesteśmy migrantami; historia poważnie doświadczyła Polaków, a wiele rodzin niesie ze sobą tułaczą opowieść. Ta refleksja może pomóc nam bardziej empatyczne spojrzeć na ludzi, którzy współcześnie uciekają przed biedą i przemocą. A także zmienić podejście wobec wszystkich „innych”: mniejszości, słabszych, chorych czy wykluczonych.
Grzegorz Bibro ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej (kierunek Fotografia) w 2015 roku. Pracuje na sobie, traktując ciało jako narzędzie i główny temat prac. Drugim obszarem zainteresowań jest wiara, a także relacja religii i ciała. W pracy artystycznej wykorzystuje nowe media – tworzy zarówno fotografie, obiekty, jak i prace wideo, które często noszą znamiona performance.
Jego najbardziej rozpoznawalny projekt dotyczy relacji z ojcem, realizowany za pomocą performance-ów opartych o ciało. Projekt rozwijany od 2012 roku był zaprezentowany na wystawie indywidualnej w Galerii Klubovna w Brnie (CZ) w 2017 roku. Siedem lat wspólnych działań zostało podsumowanych w samodzielnie wydanej książce artystycznej „Me and the Father”, która miała premierę w Ostrov Books podczas Poznań Art Week 2018. Artysta znany jest również z obiektów neonowych i instalacji świetlnych typu site-specific, które odnoszą się do kwestii ciała.
Mieszka i pracuje w Poznaniu.