Praca francuskiego artysty skupia na fasadzie budynku chmurę polskich słów obcego pochodzenia: włoskiego, hiszpańskiego, angielskiego, francuskiego, tureckiego, perskiego, serbsko-chorwackiego, rosyjskiego, hebrajskiego itd.
Jest to autorska kreacja przygotowana specjalnie dla Lublina. Praca, eksponując zestaw polskich słów mających swoje źródła w językach obcych, zaprasza do namysłu nad naszym językiem i kulturą. Często zapominamy, jak wiele używanych przez nas słów pochodzi z innych języków, jak wiele zawdzięczamy innym. Aleksandre Perigot uważa, że jego praca pokazuje wyraźnie, że Lublin jest miastem otwartym i dynamicznym. Odcisnęło się to mocno w przeszłości naszego języka i wpływa na jego współczesne zmiany.
Alexandre Perigot — urodzony 14.01.1959 r. w Paryżu. Dzieciństwo spędził na Korsyce. Obecnie mieszka i pracuje w Paryżu. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, między innymi: „Dreams and conflicts, the dictatorship of the viewer”, Biennale w Wenecji 2003, Biennale Istambuł 2007, „C’était pas gai mais pas non plus triste, c’était beau”, Fondation Van Gogh, Arles w 2012 r., „Dimensions variables” Pavillon de l’Arsenal, Paris w 2016 r. A także na terenie Polski: Biennale Łódź (2010), „Polkapalace” Galeria Arsenał w Białymstoku (2007), „Rue Dumbo” BWA w Zielonej Górze (2009). Brał udział w jednej z pierwszych edycji OTWARTEGO MIASTA w Lublinie w 2011 r. i później w 2020 r.